A brikettálásról általában

A brikettálás olyan folyamat, amely során bizonyos típusú anyagok térfogata nagy nyomás alatt csökken, így a brikettált anyag fizikai jellemzői – elsősorban csomagolási, szállítási, továbbfeldolgozási és felhasználási szempontból - előnyösen változnak. Fa alapanyag brikettálása, préselése esetén a nagy nyomás alatt felszabaduló lignintartalom biztosítja az elkészült biobrikett szilárdságát.

Hozzászólások (6)


A hozzászólások megjelenítése/elrejtése
...
Üdv!Szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom egyenletesen a kívánt nedvesség tartamot biztosítani,és mérni?Mi van,ha az adott fa apríték túl száraz,vagy ami gyakoribb túl nedves?-Külön technológia kell a szárításra,vagy természetes száradás is elég.
köszönöm
Trupp Roland , 2012. december. 04.
...
Jó a kérdés, azóta is sokakat foglalkoztat. Ahogy azt két évvel ezelőtt is írtam, lehet, csak 15% alatti nedvességtartalmúnak kell lennie és lehetőleg max. 10-15 mm szemcseméretűnek. Az, hogy érdemes-e, már mindenkinek saját magának kell megítélnie, hiszen ez sok szemponttól függ. Én magam nem gondolkoznék a falevél brikettálásában,
Csizmadia Csaba , 2012. január. 10.
...
Kalló János 2009-es kérdéséhez,
valóban lehet-e falevelet pelletálni, vagy brikettálni?
és érdemes-e?
köszönöm
Bánó Sándor
Bánó Sándor , 2012. január. 10.
...
Szép napot!
Biomassza, olajpogácsa pelletálása ill. brikettálása előkészítéséhez milyen folyamatok szükségesek, az olajpogácsa olajtartalma a préselési folyamatot befolyásolja -e , az olajpogácsát szükséges aprítani, ? amennyiben van ezen technológiákhoz (szárító stb. ) hol láthatjuk és a pelletálóhoz van-e árlista?
üdv orosz jozsef
orosz józsef , 2009. május. 19.
...
Röviden: lehet. Ha száraz és megfelelő méretűre van finomítva. És ez nagy általánosságban igaz minden növényi eredetű anyagra is...
Csizmadia Csaba , 2009. március. 02.
...
Lehet-e falevelet brikettálni?
Kalló János , 2009. március. 02.

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

Cikkek | Zöldhírek | Hulladékkezelési nagyprojekt támogatása Győrben

Hulladékkezelési nagyprojekt támogatása Győrben

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) keretében 6,5 milliárd forintos EU-s támogatást tudhat magáénak Győr városa és a környeztő térség, melyet korszerű hulladékgazdálkodás kifejlesztésére fordítanak. A beruházásnak köszönhetően 112 település 260 ezer lakosa érezheti majd a környezeti minőség javulását, melyhez első lépésben előtérbe helyezik a szelektív hulladékgyűjtést és hasznosítást, a biológiailag lebomló hulladékmennyiség csökkentését, valamint a biztonságos hulladéklerakás feltételeinek megteremtését. 

A megvalósuló nagyprojekt során várhatóan 339 hulladékgyűjtő szigetet, 42 hulladékudvart, 2 átrakóállomást és egy válogatóművet létesítenek, ennek nyomán valamennyi településen biztosítani tudják a szelektív hulladékgyűjtést. Hasonlóan hangsúlyos pont a biológiai hulladékkezelés feltételeinek megteremtése, melyhez elsőként 90 ezer lakossági gyűjtőedényt helyeznek el, illetve regionális komposztálót létesítenek. Kiegészítésként a házi komposztálás biztosításához pedig 500 komposztláda áll majd a  győriek rendelkezésére. 

Üzembe helyeznek harminc speciális hulladékgyűjtő járművet, a fennmaradó települési szilárd hulladék biztonságos elhelyezésére és ártalmatlanítására pedig egy 1,2 millió m³ kapacitású hulladéklerakó építését tervezik. Jut majd anyagi forrás a prevencióra is: a hulladékkeletkezés megelőzésére több mint 42 térségi újrahasználati bázist és egy központi oktatóközpontot alakítanak ki.

A beruházás pozitív hatásával túllép a helyi fejlesztések keretein, hiszen a Nyugat-dunántúli régiót (Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Veszprém megyék) érintő, közel 2,5 ezer km2 területet magába foglaló korszerűsítés a közösségi szelektív hulladékgyűjtésnek köszönhetően – gyűjtőszigetek, hulladékudvarok, újrahasználati bázisok és regionális válogatómű létesítésével - elősegíti a csomagolási hulladék megfelelő hasznosítását is. A biztonságos hulladéklerakás érdekében regionális hulladéklerakó- és kezelő központ épül Győr-Sashegyen.

Az előzetes felmérések és tervek szerint 2016-ra az összegyűjtött hulladék felét anyagában, csaknem 10%-át pedig energetikailag hasznosítják majd.

A kivitelezés 2008 nyarán a sashegyi hulladéklerakó- és kezelő központ építésével már megkezdődött, az átrakó állomások, a hulladékudvarok építése és a szelektív szigetek telepítése a jövő év elején indulhat és  várhatóan 2010 tavaszára fejeződhet be.

Hozzászólások (0)

RSS-csatorna hozzászólásai
A hozzászólások megjelenítése/elrejtése

Véleménye van? Ossza meg másokkal!

kisebb | nagyobb

busy
 
Hirdetés
 

BELÉPÉS



Hirdetés

HULLADÉKDARÁLÓ

Az általunk ajánlott remek ár-érték arányú hulladék-daráló és aprító gépek a www.hulladek-daralo.com oldalon. Kattintson ide a jó hulladék-daráló megtekintéséhez!

HOZZÁSZÓLÁSOK

SZAVAZZON!

Ön szerint a brikett vagy a pellet ismertebb a megújuló fűtőanyagok közül?
 

OLDALTÉRKÉP